AKMENĖLIŲ SAVYBĖS

SAVYBĖS

Citrinas – savirealizacija. Jo esmė – skatinti savirealizaciją, atrandant ir naudojant savo stipriausius gebėjimus. Tai norų ir siekių įgyvendinimo akmuo. Pritraukia sėkmę.

Andų opalas – išsigryninimas to, kas tikra. Atveria ir aktyvina sąmonės plėtimąsi, tikrąjį gyvenimo džiaugsmą, išbandymų išeitis, prasmę. Suteikia ramybę dėl pasirinkimų.

Žadeitas – gamtos jėga, šventumas. Žmogiško gyvybingumo panaudojimas, idėjos, emocijų harmonija. Šis akmuo – 5-ių dorybių atspindys: drąsa, teisingumas, malonė, kuklumas ir išmintis.

Juodasis turmalinas (šerlas) – meilės realizacija, vidinis stabilumas, vidinės galios stiprybė, sąmoningumas, harmonija, intelektualumas, savidisciplina, ištvermė, kūrybiškumas.

Sodalitas – proto sutelkimas, stipri saviraiška, emocijų paleidimas, dvasinis stabilumas, susikoncentravimas, nuoseklumas, logika. Šis akmuo padeda puoselėti draugystę, bendrystę.

Saulės akmuo – savirealizacija, kūrybiškumas. Šis akmuo padeda išspinduliuoti gražiausias žmogaus savybes. Atskleidžia ir stiprina drąsą, originalumą, charizmą, vidinę laisvę, pasitikėjimą savimi.

Rožinis kvarcas – meilė. Tai akmuo, padedantis nevertinant priimti save ir kitus. Žadina vidinius Meilės ir gydomuosius šaltinius. Padeda pačiam eiti link tapimo Meile.

Rodonitas – meilė – širdies galios sukaupimas ir materialus jos realizavimas. Šis akmuo saugo nuo emocinio skausmo, verksmingumo, pritraukia: materialinę gerovę, kūrybą, pagalbą, vidinę ramybę.

Piritas – gyvybingumas (sustiprina visą organizmo gyvybinį, fizinį potencialą ir įvairiapusį atsparumą įtakoms). Akmuo stiprina atmintį, valią, psichologinį tvirtumą, naujoviškumą, veda sėkmės link, išryškina džiaugsmą „čia ir dabar“.

Nefritas – gyvybinė energija. Tai – prie savo šeimininko prisitaikantis akmuo, kuris padeda dvasiškai jaustis saugiau, taikiau, kūrybingiau, sąžiningiau. Stiprina toleranciją, lengvina sprendimų priėmimą, didina poreikį veikti.

Mėnulio akmuo – emocijos (jų tolygumas, individualybės atskleidimas, intuicijos atvėrimas).  Šis meilės akmuo gerina bendravimą, ramina kritiškumą ir vienpusiškumą, atskleidžia intuiciją, nuoširdumą, spindinčią šilumą.

Melsvasis nėriniuotasis agatas – bendravimas. Akmuo neša: ramų  santykį su savimi ir kitais, vidinę ir išorinę taiką, draugiškumą, džiaugsmą santykiuose, kūrybingumą, iškalbą, diplomatiją, idėjas, lengvesnį apsisprendimą, išlaisvina savirealizaciją.

Malachitas – žemiškoji meilė – tolerancija santykiuose, gilesnis pajautimas, įkyrių nuostatų paleidimas, empatija, atsipalaidavimas, artumas, saugumas, išskirtinai įdomesnis gyvenimo matymas, šeimyninė laimė, stabilumas darbe, gerovė, stiprėjanti padėtis visuomenėje.

Lazuritas –  mokytojas, kuris padeda ieškoti atsakymų į klausimą „kas aš esu?“. Šis akmuo skatina išsilaisvinti iš susikurtų ribų, dvasinės izoliacijos, iliuzijų ir  plėsti sąmoningumą, vidinę tiesą, inteligenciją, sėkmės vizijas.

Labradoritas – sielos atmintis – vienas stipriausių apsaugos akmenų. Stiprina intuiciją, savo vidinės tylos prasmę,  jausmų gylį, pasitikėjimą savimi, savarankiškumą, kantrybę, silpnina perdėtus prisirišimus, priklausomybes.

Karneolis – džiaugsmas (džiaugsmo energijos išlaisvinimas). Šis akmuo neša: žaismingumą, atsipalaidavimą, seksualumą, kūrybiškumą, dvasinį tvirtumą. Įprasmina „gyvenimą savaip“.

Kalnų krištolas – sąmonė (šviesos pritraukimas ir išspinduliavimas). Dvasiškai šis akmuo stiprina ryšį su kitomis dimensijomis, padeda rasti tikrąjį Save, stiprina intuiciją, mintį, nervų sistemą, saugo energetiškai.

Hematitas – jėga – karmos akmuo. Jis padeda priimti sąmoningus, ryžtingus sprendimus, atgaivina prisiminimus, skatina specialias žinias, ypatingas idėjas, malšina kompleksus, aktyvina pasitikėjimą savimi, saugo nuo žemų vibracijų ir neigiamos aplinkos įtakos.

Granatas – ištikimybė, teisingumas. Tai meilės, pykčio valdymo brangakmenis. Skatina poreikį kryptingai, aistringai veikti, lydi į: džiaugsmą, magnetizmą, lyderystę, palankumą, pasitikėjimą, ilgalaikę meilę, nuoširdumą.

Fluoritai – proto raminimas. Nurimus protui tvarkosi įvykiai, būsenos ir pats gyvenimas. Šis dvasiškai stipriausias akmuo veda iš chaoso į tvarką, suteikia vidinį žinojimą, ramybę, greitina suvokimą, stabilizuoja emocijas.

Dūminis kvarcas – pasąmonė (vidinių gelmių temos akmuo, kuris apvalo užspaustas emocijas). Šis akmuo padeda atsigauti nuo išorės negatyvo, mažina priklausomybes, kūno įtampas, perteklines neigiamas emocijas, sklaido baimes, stiprina ryžtą, valią, tikėjimą.

Chrizoprazas – harmonija tarp širdies, proto, dvasios ir materijos. Neša drąsą, ryžtą, gebėjimus, pritraukia turtus, aplinkos supratingumą, tinkamus draugus ir sėkmę dalykiniuose santykiuose.

Chrizokola – ritmiškumas (žmogaus ir gamtos ritmo darna). Šis akmuo neša taiką širdžiai bei protui, stiprina santarvę, gerumą, kantrybę, atsidavimą, skatina vidinę stiprybę, savistabą, ryšį su savimi ir gamta.

Ametrinas – transformacija (kai harmonizuojami prieštaravimai, susiję su savirealizacija). Šis akmuo augina intelektualų dvasingumą, kūrybiškumą, optimizmą, įkvėpimą, koncentraciją, minčių švarą, sąmoningumą, sėkmę.

Ametistas – transformacija (minčių alchemija). Naudingas: dvasiniam gijimui, savikontrolei, vidinei taikai, koncentracijai, saviraiškai, analitiškumui, atminčiai, verslo sėkmei, imunitetui, naujoms perspektyvoms.

Bostvanos agatas – harmonija (balansuojanti emocinį ir mentalinį kūnus). Tai sveikatos, sėkmės bei gerovės akmuo, dovanojantis susikaupimą, ramybę, tikėjimą, padedantis mažinti lūkesčius ir nuoskaudas kitų atžvilgiu.

Geltonasis agatas – harmonija. Šis akmuo padeda pasimokyti iš praeities klaidų ir jų nekartoti. Stiprina įsižeminimą, kad jaustis tvirtai, susikoncentruoti, nurimti.

Mukaitas – žemiškoji jėga (kuomet perduodama jėga ir tvirtybė). Šis akmuo primena apie tikrumą, natūralumą, gamtos stebuklo suvokimą. Padeda siekti tikslų, aktyvina idėjų įgyvendinimą, saugo nuo draugų praradimo. Kiekviena mukaito spalva turi savo pastiprinimą, apie tai skaitykite www.owow.lt

Hovlitas – sąmoningumas. Šis akmuo labai svarbus savęs, pasaulio ir gyvenimo supratimui, -veda link išminties ir nušvitimo. Kai pasaulis tampa per garsus/ chaotiškas –hovlitas veda į konkrečius tikslus, siekiant aukštesnės gerovės ir atsiskleidimo.

Mėlynasis koralas – taika ir virsmas. Jis – labai naudingas permainų ir transformacijos laikotarpiais, neša finansinę nepriklausomybę, gilina santykius, moko priėmimo, stiprina suvokimą, kad norint pamatyti, kas yra horizonte, reikia plaukti vandenyne.

Baltasis koralas – taika ir virsmas. Jis – labai naudingas permainų laikotarpiais, atveria taupymo, investavimo galimybes, stiprina santykius, moko priėmimo, skatina išradingumą, kūrybiškumą asmenėse ir profesinėse temose, mažina priklausomybes.

Šungitas. Jo esmė – suaktyvinti žmogaus ryšį su Žeme ir neutralizuoti kenksmingas įtakas, padėti neperimti kitų žmonių negatyvumo. Atveria supratimą kodėl nesipildo troškimai, ko imtis, kad pirmautų pozityvumas ir harmonija.

Rutilo kvarcas – nušvietimas. Šis akmuo moko branginti kiekvieną akimirką; suteikia daugiau pasitikėjimo savo tikslu ir atkaklumu, kad iki galo įgyvendintumėte savo vizijas; veda į pusiausvyrą, sulygina vyriškus ir moteriškus principus, sprendžia vidinius konfliktus.

Retoji perluotė – širdies ir proto sujungimas. Ji pritraukia tvirtus giminystės ryšius bei šiltus santykius su žmonėmis, padeda perduoti širdies išmintį aplinkiniams, susisieti su žmonėmis, kuriuos mylite. Stiprina saviraišką, vaizduotę, klestėjimą.

Angelitas – ryšys su dvasiniu pasauliu. Jis  kuria apsaugą, suteikia būties pilnatvės jausmą, suteikia širdžiai meilės ir šviesos, skatina atgimimo procesą, pritraukia aukštesniųjų vibracijų energiją.

Baltasis agatas – harmonija (emocinio ir mentalinio kūno balansas). Meilė tiesai, savo nuomonės apgynimas,  kartėlio įveikimas, emocijų valdymas. Atkeliauja vidinė ramybė, polėkis, kūrybiškumas.

Akvamarinas – sielos budimas (Dvasios didybės atvėrimas ir apvalymas nuo suvokimo trukdžių). Akmuo skatina mentalinę, intelektualinę saviraišką, ramina baimes, padeda išsigryninti reikalingiausius sielai kontaktus. Saugo draugystę ir meilę.

Samaninis agatas – harmonija. Jis laisvina iš sunkumų, įtampos, sielvarto, skatina sąmoningumą, budrų protą/mintis, komunikaciją,  susikaupimą, koncentraciją, savigarbą, skatina sėkmę, padeda siekti gausos ir gerovės.

Kalcitas – fizinis, mentalinis, dvasinis augimas. Tai – prasmingos savirealizacijos mineralas skaidrinantis sąmonę,  stiprinantis atmintį, suteikiantis stabilumo, pasitikėjimo savimi. Emociškai padedantis suvokti, kad už konfliktą svarbiau -sprendimas.

Tigro akis – galingų apsauginių savybių talismanas. Stiprina ir tonizuoja kūną, sveikatą, energiją, pasitikėjimą savimi, lengvina svarbių sprendimų priėmimą, bendravimą su žmonėmis, išlaiko šaltą protą, išlaisvina intuiciją, pritraukia turtus.

Imperatoriškasis jaspis – dvasingumas. Šis akmuo skatina dvasinį saugumą, keičia požiūrį į negatyvius reiškinius/ įtakas, stiprina  susikaupimą, lavina iškalbą. Lengvina priklausomybių įveikimą, lemia sėkmę sandėriuose.

Afrikos turkio jaspis – apsauga, harmonija, pilnatvė. Atkeliauja drąsa, pinigai, meilė, draugystė, grožis. Puikiai tinka atkakliai siekiantiems tikslo. Akmuo pritraukia sėkmę, mažina nerimą, įtampą, nuotaikų svyravimus.

Lava – įžeminimas.  Tai – transformacijos ir atgimimo akmuo – mineralas, savyje turintis ugnies, Žemės, vandens ir oro jėgas. Tai stiprybės, ištvermės, jėgos simbolis. Stiprina proto veržlumą, fizinę ištvermę,  vidinę energiją ir išlaisvina užslėptą talentą.

Sakalo akis – vidinės įžvalgos, randant atsakymus pasąmonėje.  Tai – intuicijos akmuo, padedantis sutelkti dėmesį į subtilias žmogaus esybės dalis. Suteikia vidinės ir išorinės apsaugos, stiprina vizualizaciją.