AMULETŲ SIMBOLIAI

AMULETAI

Tai objektai atliekantys saugojimo funkciją. Tai gali būti bet kuris dirbinys ar mineralas, kuris dar lydimas ir jam būdingų savybių greta apsaugos.

Lietuvoje gyvenantiems žmonės labiausiai tinka amuletai iš: gintaro, titnago, lauko bei pajūrio akmenų, medžio ir pan…labai efektyvūs yra akmenėliai bei medinukai su skylėmis, piešiniais, spirale, runomis, žvaigždėmis, akimis, kryžiais, trikampio, širdies formos, o svarbiausia tokie, kurie patraukia akį ir širdį.

AMULETAI PAGAL FORMAS

AKIS – platus akiratis, nepažeidžiamumas, žinojimas. Akies forma saugo nuo neigiamų aplinkos įtakų bei nužiūrėjimų. Pavyzdžiui katės, sakalo, tigro akys žinomi kaip stiprios apsaugos akmenys. Amuletu gali būti ir lauko ar pajūrio akmenys, medžio detalės, turintys akies atvaizdą/formą.

DAO SIMBOLIS – KELIAS, VIENOVĖ – harmonija, vyriško ir moteriško prado susijungimas, pusiausvyra ir dvasinis augimas. Dažnai randamas tarp lauko ir pajūrio akmenų, gali būti gaminamas iš metalų ar medienos ir pan..

PENTAGRAMA – Senovėje naudotas magijos ritualuose, minimas, kaip sveikatos ir apsaugos ženklas. Šiais laikais – mikrokosmoso simbolis. Žvaigždėje slepiasi galia, padedanti pasiekti tikslus, pažadinti dvasinę, vidinę jėgą, saugo nuo nužiūrėjimų, neigiamų aplinkos įtakų.

SPIRALĖ – evoliucijos simbolis. Nešiodamiesi akmenį su šiuo simboliu, skatiname savo evoliucijos procesą. Kai spiralė sukasi į kairę, – neša moterišką energiją, kai į dešinę, – vyrišką.

HEKSAGRAMA – materijos ir dvasios harmonija, kuri atneša įžvalgą ir žinojimą. Stipri apsauga nuo ligų, nelaimingų atsitikimų, asmeniškai suvokiamo blogio.

KVADRATAS – simbolizuoja tvarką, pastovumą, tvirtumą, materialumą, teisingumą. Kartais siejamas su keturiomis stichijomis: ugnies, vandens, oro, žemės. Taip pat gali reikšti keturias pasaulio šalis: šiaurę, pietus, rytus, vakarus. Ši forma labai tinka žmonėms, siekiantiems stabilumo bei tvirtumo savo žemiškuose reikaluose, kad būtų mažiau atsitiktinumų, nesusipratimų ir tvirčiau stovėtųsi ant žemės.

TRIKAMPIS – Pasaulio Dvasia, Aukščiausia vienybė, vyriškumas – kai viršūnė nukreipta aukštyn; moteriškumas, materija – kai viršūnė nukreipta žemyn.

DRUGELIS – sielos simbolis, susijęs su sisteminiais, struktūruotais pokyčiais, ciklais pagal planetų judėjimą Žemės atžvilgiu. Drugelis atneša pokyčių prasmę, padeda išmokti džiaugtis gyvenimo dovanomis ir ramiai priimti iššūkius, koreaguoti savyje nepasisekimus ir vidines to priežastis. Šią formą galima rasti gamtoje, net tarp lauko akmenų ar pasigaminti patiems.

DIEVO KARVUTĖ – sėkmės bei turto simbolis. Tą pačią simbolinę prasmę turi ir suakmenėję vabalai ar jų įspaudai.

VORAS – simbolizuoja sėkmę, turtą, apsaugą nuo priešų bei aplinkos įtakų.

KIAUŠINIS – simbolizuoja meilę ir vaisingumą. Jame telkiasi prigimtinė kūrybinė jėga.

OM (GARSAS) – tai, iš ko vystėsi pasauliai. Todėl ir meditacijoje kartojamas šis garsas veda į savęs ir aplinkos suvokimą, tylą, nušvitimą. Dvasinio tobulėjimo procesas. Turint tokios formos amuletą, tai bus kaip patvirtinimas, kad esate savame kelyje, atsiveriate Meilei ir Tiesai.

ŠIRDIS – tai meilės, harmonijos, taikos, visapusio džiaugsmo,  laimės, dėkingumo, gebėjimo mylėti/priimti kitų meilę, simbolis. Žmonėms, kurie nesijaučia verti meilės, turi nusiteikimų, kad nesiseks ar jaučiasi dėl kažko kalti, taip neleisdami sau mylėti ir būti mylimi, – šis simbolis tiesiog būtinas, kad leistų sau būti laimingu. Tokia forma naudinga ir širdies ligomis sergantiems asmenims. Lietuvoje dažnai pasitaiko širdies formos lauko akmenų ar kitų gamtos detalių.

PLUNKSNA – turto ir intelekto simbolis. Auksinė plunksna neša dalykinę sėkmę.

PELĖDA – žinių simbolis, tinka visiems siekiantiems žinių. Tam tinka paprasta plunksna, kuriai patys, dėl tam tikrų asmeninių priežasčių, suteikiame išskirtinę prasmę.

TRILAPIS, KETURLAPIS DOBILAS – gyvenimiška jėga, sėkmė; penkialapis dobilas – laiminga santuoka.

PASAGA – simbolizuoja sėkmę ir apsaugą. Tinka įvairiais pavidalais (pakabutyje, apyrankėje, kišenėje, rankinėje, automobilyje, namų aplinkoje, kaip amuletas ir kt.). Pasaga (rageliais į viršų) kabinama virš namo durų tam, kad trauktų sėkmę ir nuvytų blogį.

BET KOKS ŠIRDŽIAI MIELAS NETIKĖTOS/YPATINGOS FORMOS AKMUO AR MEDŽIO GABALĖLIS – veikia, kaip amuletas ir susikurta prasmė yra tokia pat stipri, kaip ir aprašyti variantai, nes turi tam tikrą energinę įkrovą. Svarbiausia, kad jaustumėte jam trauką ir tikėtumėte jo galia.

 

Remtasi A. Ilgevičienės knyga  „Raktas į Akmenų karalystę“

ŠALTINIAI

  1. A. Ilgevičienės knyga  „Raktas į Akmenų karalystę“